Maszyny do kalibracji turbosprężarek

Maszyna TurboTest służy do regulacji mechanizmu zmiennej geometrii turbosprężarek samochodów osobowych oraz ciężarowych z siłownikiem elektronicznym jak i pneumatycznym według wartości przepływu strumienia powietrza przez łopatki mechanizmu zmiennej geometrii jak i wartości współczynnika ciśnienia doładowania, gdy turbosprężarka działa na wysokich obrotach i pod obciążeniem jak w samochodzie.

 

Podczas pomiarów turbina znajduje się w dokładnie takim samym położeniu jak podczas pracy w samochodzie, co pozwala na skuteczną kalibrację nie tylko starszych typów turbosprężarek, ale również tych nowej generacji, które wymagają najbardziej precyzyjnych ustawień.
 
W urządzeniu TurboTest zastosowane zostały najwyższej klasy podzespoły pomiarowe szwajcarskiej produkcji, których wyroby są instalowane w odpowiedzialnych instalacjach chemicznych, farmaceutycznych i w laboratoriach. Doskonała jakość użytych czujników zapewnia bardzo wysoką dokładność pomiaru i wieloletnią, wytężoną pracę urządzenia.


Posiadamy urządzenie TurboTestPro w najbardziej rozbudowanej wersji. 
 

Ten model maszyny oprócz statycznej i dynamicznej możliwości regulacji zmiennej geometrii metodą przepływową pozwala również na regulację zmiennej geometrii według wartości współczynnika ciśnienia doładowania mierzonego na wyjściu turbosprężarki, gdy turbina pracuje na obrotach i pod obciążeniem jak w samochodzie. Jest to tzw. metoda ciśnieniowa.

Dodatkową funkcją tego modelu maszyny jest pomiar wydajności strony kompresji turbosprężarki.

Funkcje:

  • Regulacja punktu zamknięcia zmiennej geometrii metodą przepływową i ciśnieniową.
  • Regulacja punktu otwarcia zmiennej geometrii metodą przepływową i ciśnieniową.
  • Regulacja długości cięgna siłownika dwoma metodami przepływową i ciśnieniową.
  • Sprawdzenie poprawności prędkości obrotowej turbosprężarki.
  • Pomiar wydajności strony kompresji turbosprężarki.
  • Pomiar szczelności turbosprężarki.

 

Krótko mówiąc ta maszyna jest najbogatszą wersją tego typu maszyny.


TurboTest posiada bazę danych parametrów turbosprężarek powstałą za pomocą pomiarów charakterystyk jedynie oryginalnych turbosprężarek. Baza ta wraz z całym oprogramowaniem aktualizuje się samoistnie przy każdym włączeniu maszyny za pomocą wbudowanego modułu Wi-Fi. Sprawia to że maszyna zawsze posiada wszystkie obecnie dostępne pliki kalibracyjne turbosprężarek.


TurboKluczcar

Kosmolów 81
32-300 Olkusz

DANE KONTAKTOWE

tel: 32 645 64 21
kom: (+48) 692 342 180

e-mail: info@turbokluczcar.pl

GODZINY OTWARCIA

Pn - Pt / 8:00 - 20:00
Sb / 8:00 - 14:00

© TURBOKLUCZCAR. All Rights Reserved.