Wyważarka do wałków i kół CMT-47 TR Polymer

Na podstawie wieloletnich doświadczeń oraz współpracy z producentami i zakładami regeneracji turbosprężarek powstała kompaktowa maszyna charakteryzująca się bardzo dużą dokładnością pomiaru. Służy ona do wyważania dynamicznego wirników wszystkich typów turbosprężarek samochodowych w dwóch płaszczyznach, po wymontowaniu wirników z obudowy łożyskowań, przy prędkości obrotowej 2100 – 9000 obr/min. Prędkość wyważania zależy od wagi wirnika. 

Zastosowany polimerowy korpus jest bardziej odporny na zakłócenia z zewnątrz, dzięki temu maszyna jest bardzo dokładna i stabilna pomiarowo.

Specjalnie zaprojektowana i zastosowana w maszynie rama kalibracyjna, umożliwia zastosowanie precyzyjnej kalibracji producenta. Przygotowanie maszyny do wyważania jest szybkie i proste, a użytkownik nie wykonuje żadnych czynności wstępnych poza ustaleniem płaszczyzn wyważania. Samo ustalenie płaszczyzn wyważania na wirniku odbywa się za pomocą liniału laserowego i ogranicza się do dwóch kliknięć. Rozwiązanie to ogranicza do minimum ryzyko popełnienia błędu przez operatora, jak to ma miejsce w przypadku ręcznego pomiaru tych odległości.

Maszyna posiada silnik servo w układzie napędu wirnika, przez co umożliwia automatyczne pozycjonowanie wirnika oraz śledzenie położenia wirnika na maszynie dzięki zastosowaniu podziałki elektronicznej tzw. żywego kąta.

Najnowszej generacji moduł pomiarowo-obliczeniowy ROTORTEST 8.5 wyposażony jest w przemysłowe podzespoły oraz dotykowy przemysłowy monitor LCD. W układzie pomiarowym zastosowaliśmy specjalny program do wyważania turbin, dzięki któremu obsługa jest szybka i przejrzysta.

 


TurboKluczcar

Kosmolów 81
32-300 Olkusz

DANE KONTAKTOWE

tel: 32 645 64 21
kom: (+48) 692 342 180

e-mail: info@turbokluczcar.pl

GODZINY OTWARCIA

Pn - Pt / 8:00 - 20:00
Sb / 8:00 - 14:00

© TURBOKLUCZCAR. All Rights Reserved.